Půjčky

3 znaky seriózního poskytovatele nebankovní půjčky

Nebankovní úvěry jsou stále populárnější, ovšem visí nad nimi velké riziko. Nejsme zvyklí si půjčovat na krátkou dobu a právě proto se hodně lidí dostává kvůli půjčce do velkých problémů. Když si potřebujete půjčit, musíte to udělat zodpovědně. Začněte výběrem poskytovatele, tím máte napůl vyhráno.

ČNB dává optimistická čísla

Od prosince 2016 platí novela o spotřebitelském úvěru (více o ní zde). Byla vytvořena i proto, aby razantně změnila oblast nebankovního půjčování a zamezila tomu, aby na trhu působily podvodné společnosti. Poskytovatel musí nově získat licenci od ČNB. O tu si do začátku března požádalo 108 poskytovatelů, banka eviduje také 353 žádostí o samostatného zprostředkovatele. Vzhledem k tomu, že doposud působilo jen v ČR 55 000 firem, jsou nová čísla od ČNB příslibem, že se trh rapidně změní a klienti si budou půjčovat jen od seriózních firem. Každý si snadno zjistí, jestli vybraný poskytovatel o licenci požádal. Stačí si firmu vyhledat podle jména v registru ČNB. Žádost o licenci je tedy prvním ze znaků férovosti.

Členství k dobru

Někteří poskytovatelé půjčky do výplaty se sdružují v APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Je to sdružení dobrovolné a i jeho cílem je zlepšit podmínky pro klienty. Mezi stanovy patří například poskytování kompletních informací v jasné formě, zákaz klamavé reklamy apod. I informace o členství je dostupná online, přímo na webu APNÚ a je druhým důkazem, že budete jednat se seriózní firmou.

Půjčí vám zdarma

Dobrý poskytovatel ví, že lidé mají z nebankovní půjčky strach. Ten pramení pouze z toho, že neznají principy jejího fungování a bojí se vysokých poplatků. Existuje snadná pomoc: najít poskytovatele, jehož půjčka před výplatou je zdarma. Nabídku má například Via SMS s.r.o. Na 30 dní si půjčíte až 8000 Kč zdarma a to online během několika minut.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup