Novinky Ostatní Zajímavosti

Jak vybírat šperky se skrytým posláním?

Ať už si vybíráte šperk pro sebe, nebo pro partnerku, kamarádku či maminku, měli byste se zaměřit na takový, jenž podtrhne vlastnosti obdarované ženy. Měl by totiž ladit nejen s jejím vzhledem a stylem oblékání, ale též její povahou. Šperky se vzácnými kameny jsou trefou do černého.

Barva pleti, očí a vlasů jako vodítko

Aby šperky co nejvíce se svou nositelkou ladily, měli bychom je volit podle tzv. fototypu. Ten udává buď studený, nebo teplý tón pleti. Studený tón odpovídá bílé nebo narůžovělé pokožce, na níž krásně vyniknou stříbro, zlato a patina v kombinaci s bílými perlami či křišťálem. O tomto drahém kameni se říká, že zesiluje energii, uvolňuje nervové napětí, harmonizuje duši a zbavuje nás všeho negativního. Křišťál náramek může být doplněn stříbrným přívěškem v podobě stromu života. Ten je symbolem stvoření, moudrosti a stability. Tímto šperkem dáte obdarované jasně najevo, jak vám na ní záleží, neboť plní též pomyslnou ochrannou funkci.

Letní typ si rozumí s tyrkysem

Zaměříme-li se na teplý tón pleti s odstínem hnědé a meruňkové barvy, budou se na něm půvabně vyjímat žluté a růžové zlato. Co se týče kamenů, zde opět vsázejte na hřejivé barvy, jakými jsou zlatá, žlutá, červená a krémová, ale i hravá tyrkysová. Ne nadarmo se o tyrkysu traduje, že je posvátným kamenem štěstí a amuletem cestovatelů. Tyrkys náramek se proto hodí k ženě, která vyzařuje ženskou energii, je odvážná a plná energie. Tyrkys je též nazýván kamenem lásky, neboť svou nositelku činí neodolatelnou. Zároveň napomáhá zachovat vnitřní klid, působí proti strachu, depresi a vyčerpání. Další možností, jak vybírat šperky s drahokamy, je zaměřit se na znamení zvěrokruhu. V astrologii jsou totiž znamení a drahokamy spolu neodmyslitelně spjaty. Dokonale totiž vystihují povahu obdarovávaného člověka.