Novinky

Jaké jsou předpoklady úspěšné konference?

Konference je souhrnný název pro odborné meetingy, kongresy, tiskovky a další eventy. Bez ohledu na téma a cílovou skupinu jsou předpoklady úspěchu podobné. K prioritám patří zajímavý program, vynikající řečníci, ale také vhodně zvolené prostory. S místem, kde se konference koná, pak souvisí dostatečná kapacita, špičkové audiovizuální vybavení a catering na úrovni. Když všechna uvedená kritéria půjdou ruku v ruce, účastníci akci pochválí a vy budete usínat s tím, že jste náklady vynaložili efektivně.

Méně je více

Snahou každého méně zkušeného pořadatele konference je nabitý program a co nejvíce řečníků. Organizátoři s letitými zkušenostmi však moc dobře vědí, že spíkrů nemusí být moc – podstatné je, aby měli co říct. Za mikrofon by se měly postavit špičky v oboru, lidé s bohatou praxí a strhujícím projevem.

Poměrně důležitá je také optimálně zvolená délka jednotlivých přednášek. Účastníci se nesmí začít nudit, což se po více než hodině klidně může stát. Na druhou stranu byste měli řečníkům poskytnout dostatek času na to, aby se mohli problematice věnovat trochu hlouběji. Optimu je kolem 45 minut, ale samozřejmě záleží především na probíraném tématu.

Prostředí umocní celkový dojem

Pozvat autority z oboru nestačí. Chcete-li na účastníky zapůsobit, nesmíte podcenit volbu místa, na kterém se akce odehraje. Konferenční sál musí disponovat dostatečnou kapacitou, být dobře ozvučen a působit reprezentativně.

Pokud vás zajímají nejlepší konferenční prostory Praha, nepřehlédněte nabídku známého čtyřhvězdičkového hotelu Belvedere. Sedmipatrová stavba ve funkcionalistickém stylu nabízí kapacitu pro cca čtyři sta hostů a disponuje veškerým vybavením, které byste mohli během konference potřebovat. Kvalifikovaný personál se postará o cateringové služby na nejvyšší úrovni. Podrobnosti najdete na www.hotelbelvedereprague.cz.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup