Novinky

Termínovaný vklad je dobrá investice

K nejbezpečnějším investicím patří termínované vklady. Jedná se o uložení peněz na bankovním účtu na předem sjednanou dobu. Po jejím uplynutí nám bude vrácen vklad navýšen o úroky. Ze zákona jsou vložené finanční prostředky pojištěny do výše 100 000 EUR. To znamená, že rovněž v případě potíží banky či spořitelního družstva o své peníze, pokud nepřekročí tuto částku, nepřijdeme. Termínované vklady jsou vhodným investičním nástrojem pro ty, kteří mají volné finanční prostředky, o nichž ví, že je po určitou dobu nebudou potřebovat. Nelze je navyšovat a rovněž předčasný výběr je spojen se sankcemi. V nejlepším případě je nám snížen sjednaný úrok, často však o něj přijdeme úplně. Zvolit si můžeme z několika úložních dob. Finanční instituce nejčastěji nabízejí možnost lokace od půl roku do tří let. Vybrat si můžeme také měnu termínovaného účtu. Kromě českých korun se nabízejí rovněž v eurech, amerických dolarech, britských librách nebo švýcarských francích. V současné době jsou však lépe úročeny vklady v domácí měně. Termínované účty ve valutách mají praktický význam spíše pro lidi, kteří již eura nebo dolary vlastní a po ukončení vkladu je budou dále potřebovat. Při konverzi měn totiž ztrácíme a není jisté, jaký kurz bude po ukončení termínovaného účtu. Banky a spořitelní družstva mají většinou stanoven nejnižší možný vklad, setkáme se však také s omezením maxima.

Co nabízí spořitelní družstva?

Kromě bank nabízejí termínované vklady spořitelní družstva. V jejich nabídce se setkáme s vyšším úrokem. Zřízení termínovaného vkladu je však podmíněno členstvím v družstvu. To nám umožní využívat další finanční produkty. Zajímavé podmínky termínovaných účtů má spořitelní družstvo ANO. Členský vklad činí pouze 1000 Kč a je možnost jej splatit v průběhu tří let. Pro soukromé osoby jsou určeny běžné účty bez poplatků za jejich vedení a spořící účty.

Nabídka podnikatelům

Podnikatelům spořitelní družstvo ANO nabízí také podnikatelský produkt za jehož vedení se rovněž neplatí. Tento podnikatelský účet získají automaticky, pokud si založí spořící účet nebo termínovaný vklad. Všechny zmiňované finanční produkty si lze zřídit pohodlně z domova na internetových stránkách www.anosd.cz. Samozřejmostí je jejich obsluha prostřednictvím internetového bankovnictví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup