Novinky Ostatní Zajímavosti

Kvalitní koberec je stále k nezaplacení

Během minulého režimu snad krom pověstného linolea v kuchyni a dlažby v koupelně měla většina domácností v každém pokoji koberec. To už dávno neplatí.

Dnes patří mezi nejoblíbenější podloží hlavně plovoucí podlahy ze dřeva, případně z PVC. Jsou levné a nevypadají vůbec zle. Přesto se klasické tepichy opět vrací do módy a lidé na nich často vůbec nešetří. Vyplatí se jim totiž vsadit na kvalitu.

Proč jsou koberce stále populární?

Na první i druhý pohled jsou koberce spíše k vzteku. Nejenže se v nich usazují různí nevítaní návštěvníci ve formě roztočů, ale zároveň se i snadno špiní.

Dnes už naštěstí není čištění tepichů taková věda jako v minulosti. Případné skvrny se dají eliminovat moderními saponáty, a i vysávání může být rychlé a zároveň efektivní. Stačí mít doma alespoň trochu kvalitní vysavač.

Pořád je však údržba koberců o dost složitější než většiny jiných podlah, tak proč dát přednost tepichu? Jednoduše proto, že koberec moderní je měkký a teplý. Když navíc nekoupíte žádný vyložený šunt, tak i dobře vypadá.

Během letních měsíců tento typ podloží asi příliš neoceníte, nicméně jakmile padnou venkovní teploty na deset stupňů a méně, najednou vám přijde koberec jako výborná volba. Rozhodně více než studená podlaha.

Umělecké dílo na podlaze

V posledních letech se zvýšil zájem nejen o klasické tepichy, ale mnoho lidí by rádo mělo doma i kvalitní perský koberec. Jedná se o ruční výrobu v prvotřídní kvalitě. Takovýto koberec vám bude sloužit dobře po celý život, stejně tak ale i vašim potomků a rovněž i jejich dětem.

Peršan se vyrábí primárně z přírodních surovin, nejčastěji z ovčí vlny, díky čemuž si dokáže zachovat své vlastnosti i desítky let od vyrobení. Rovněž jde o vizuálně zajímavá díla, jež jsou vždy originály.

Chcete-li mít doma alespoň jednu luxusní věc, perský koberec je sice docela drahou, nicméně stále výhodnou investicí.