Půjčky Zajímavosti

Při sjednávání osobní půjčky se můžeme dopustit několika chyb. Jakých?

Požádat o půjčku, to není nic, za co bychom se měli stydět. Zkušenosti s půjčkami má v průměru polovina Čechů, kteří se dostali do tíživých finančních situací nebo si jen chtěli dopřát něco, po čem toužili, ale  neměli na to peníze. Dnes jsou velice atraktivní nebankovní půjčky, kterých je na finančním trhu nespočetné množství. Doporučujeme hlavně osobní půjčku společnosti PROFI CREDIT, která se pyšní označením “důvěryhodná” a která mimo jiné nabízí i podnikatelské půjčky těm, co se ve světě podnikání pohybují minimálně půl roku. Ať už se však rozhodnete pro tuto půjčku nebo sáhnete po jiné nebankovní půjčce, vyvarujte se několika chyb, k nimž často dochází, a to mnohdy jen z důvodu nevšímavosti nebo ze spěchu.

Jak jsme zmínili, půjčky nejsou žádné tabu. Dnes jsou to spíše spasitelé, ovšem je třeba, abychom se i před půjčkami měli neustále na pozoru. Nikdy nespěchejte při sjednávání půjček a buďte všímaví. Raději se zeptejte, pokud nebudete rozumět. Tím předejdete chybám, které mohou v budoucnu způsobit nemilé potíže. Vyjmenujme si několik zásadních chyb, k nimž často dochází.

Neptáme se, když něčemu nerozumíme

Ne nadarmo se říká, že líná huba, holé neštěstí. Přísloví je pravdivé po staletí, platí i při sjednávání půjček. Mnohým lidem přijde trapné se zeptat, pokud něčemu nerozumí. Jenže tím se dostávají do situace, kdy podepisují něco, co třeba podepsat ani nechtějí. Na tento příklad je možné říct ještě jedno pořekadlo či přísloví, a sice zeptáš-li se, budeš za hlupáka pět minut. Nezeptáš-li se, budeš za hlupáka po celý život.

Podepisujeme smlouvu bez přečtení

Často ze spěchu nebo jen ze stresu z toho, že zdržujeme poskytovatele půjčky, rychle přejdeme smlouvu a bez přečtení ji podepisujeme. Jenže to opět vede k problematické budoucnosti. Zejména to, co je napsané malým písmem, bychom si za každé situace měli přečíst. Jen tak se vyhneme potížím.