Novinky

Rusňákova DRFG brzy spustí nový energetický fond

Investiční skupina DRFG (David Rusňák Family Group) a její energetická divize chystá spuštění nového energetického fondu. Rozhodnutí založit tento fond předcházela v rámci DRFG pečlivá diskuze a přípravy.

„V první fázi jsme se soustředili na vybudování dostatečně velkého a kvalitního portfolia. Které by měl fond možnost nakupovat,“ říká klíčový člověk v DRFG na poli energetiky Pavel Svoreň.

Pro prvních 18 měsíců fungování tak bude mít skupina k nákupu připraveno 5 fotovoltaických elektráren v celkové hodnotě 1,9 miliard korun. Fond bude mít domicil v Lichtenštejnsku a bude určen kvalifikovaným investorům, nikoliv tedy široké veřejnosti.

Obnovitelné zdroje energie

Solární energie je pro fond číslem jedna, další plány se pak zaměří také na větrné elektrárny a další obnovitelné zdroje. Ačkoliv u nás probíhá o OZE velká mediální diskuze, pravdou je, že se jedná o velmi stabilní a konzervativní investici.

Výnosnost těchto elektráren je velmi předvídatelná a stabilní, spolu s dlouhou životností, minimálními náklady na provoz a nízkou konkurencí v lokalitě jsou to ideální výchozí podmínky pro investování. Recenze této oblasti energetiky jsou zkrátka velmi příznivé.

Je DRFG důvěryhodná?

DRFG není žádné letadlo. Její dva stávající fondy jsou orientované na konzervativnější investory a podléhají velmi přísné evropské regulaci. Klíčovými segmenty DRFG jsou především oblasti nemovitostí a telekomunikací, dále pak finanční produkty, zdravotnictví a právě energetika. Navíc zakladatel David Rusňák je zkušený investor a podnikatel, který ví co dělá.

Za posledních 12 měsíců přineslo DRFG svým klientům zhodnocení 2,54 % v případě dluhopisového fondu a 5,91 % v případě nemovitostního fondu. Letadlo ani vysoké riziko ztráty vám tady zkrátka nehrozí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup