Bydlení Novinky

Zdokonalte svou domácnost s tím správným bytovým textilem díky 4 radám pro úspěšný výběr

Správně zvolený bytový textil může výrazně ovlivnit atmosféru vašeho domova. Hřejivé měkké deky, pohodlné polštáře a kvalitní designové povlaky mohou snadno vytvořit útulný a příjemný prostor, ve kterém se budete cítit skvěle nejen vy, ale i případné návštěvy. Podle čeho ale vybrat ty nejvhodnější kousky bytového textilu? S tím vám pomohou následující 4 praktické rady.

Vždy se zaměřujte na materiál

Jeden z nejdůležitějších faktorů při výběru bytového textilu je volba kvalitního materiálu, ze kterého plynou funkční vlastnosti i to, jak dlouho vydrží zvolený kousek krásný i po více vypráních. Například bavlna, která je ideální pro povlečení a ručníky díky své měkkosti a schopnosti absorbovat tekutinu, může mít mnoho různých podob a gramáží. S vytvořením útulného a elegantního vzhledu místnosti zase mohou pomoci hladké hedvábné látky.

Do každé místnosti vybírejte textil zvlášť

Protože bytový textil plní vždy i svůj účel, ať už se jedná o otírání, ochranu lůžkovin či jen dekorativní efekt, je nutné vybírat do každé místnosti jedinečné kousky. Například v obývacím pokoji se budou nejlépe vyjímat pohodlné a stylové polštáře a deky, které dodají místnosti útulnost. V kuchyni se nejvíce uplatní praktické utěrky a prostírání odolné vůči skvrnám. Do ložnice zase vybírejte povlaky na postel příjemné na dotek a umožňující dobrý spánek.

Bytový textil jako designový doplněk

Pečlivě zvažujte volbu vhodných barev a vzorů, aby ladily s interiérem každé místnosti. S bytovým textilem můžete přidat trochu kontrastu či pravidelně obměňovat zajímavé barevné doladění jinak neutrálního interiéru.

Nezapomeňte na snadnou údržbu

Pohlídejte si, aby byly zvolené záclony i každý další jednotlivý kousek textilu dostatečně kvalitní a s co nejjednodušší údržbou. Pamatujte, že u speciálních materiálů mnohdy není možné praní v pračce, takže zvolte takový kompromis, u kterého nebude pravidelná údržba a čištění velkým problémem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup