Půjčky

Zvolte půjčku, která pro vás nebude smlouvou s ďáblem

Potřeba půjčování peněz je běžnou reálií současné ekonomiky, na níž není nic výjimečného. Jen malé procento lidí totiž vždy disponuje potřebným finančním obnosem v hotovosti. Jenže podmínky poskytování půjček a úvěrů na trhu se velmi různí a je škoda udělat zbytečně netaktický krok. V následujícím textu vás provedeme základními body, na něž je třeba při výběru půjčky pamatovat.

Finanční poradce vás dokáže zbavit stresu

Patříte mezi osoby, které se obtížněji rozhodují a především nejsou příliš obeznámeny s reáliemi finančního trhu. Máte v plánu v nejbližší době řešit finance a hledáte optimální půjčku, není vůbec na škodu obrátit se na finančního poradce. Ten z titulu své profese má přirozeně mnohem širší rozhled než většina osob, které se o finanční témata náruživě amatérsky zajímají.

Finanční poradce vás nejen dokáže nasměrovat k nejvýhodnější půjčce či úvěru na trhu, ale zároveň vám pomůže vyřídit i celkovou konsolidaci všech vašich finančních závazků. Tato konsolidace vám kromě úspory dosud se překrývajících poplatků často zajistí i výrazně výhodnější celkové podmínky splácení, než jaké byly pro vás nastaveny do současné doby.

Variace možností půjčky

Půjčky mohou mít mnoho podob, například se může jednat o investiční hypotéku, která je známá i pod označením hypotéka na cokoliv, která je velmi flexibilní. Ručí se při ní nemovitostí, avšak její čerpání má široké účelové využití. Peníze tak mohou být použity k rekonstrukci nemovitosti bez povinnosti dokladovat fakturaci uskutečněných oprav, pořízení nábytku a interiérových doplňků do bytu, pořízení rekreačního objektu, automobilu, garáže či karavanu, stejně tak se může jednat i o pořízení cenných papírů, které se mohou později velmi zúročit.

Tento druh půjčky lze využít i pro financování speciálního koníčku, který může spočívat v potřebě nákupu nové jachty či automobilového veterána, eventuálně investice do koupi nemovitosti v zahraničí, která bude sloužit ke krátkodobé či dlouhodobé rekreaci. Získané peníze lze ovšem také vynaložit na úhradu studia na soukromé vysoké škole či na účast na speciálním kurzu, jehož výstupem je potřebná akreditace či certifikát vhodný pro profesní růst. Takto vynaložené peníze, i když je nutné jejich primární zapůjčení, se pak mohou stát generátorem dalších zisků a úspěchů.

Americká hypotéka přichází ke slovu

Pro určité zájemce o půjčku může být praktickým řešením vyřízení hypotečního úvěru, nazvaného též jako americká hypotéka, o niž může požádat i několik osob společně. U mnoha bank je pak tato hypotéka poskytována bez poplatků, což se vztahuje především k nízkonákladovým bankám. Dalším benefitem často bývá i bezplatné zřízení a vedení běžného či spořicího účtu. Rovněž je výhodou možnost mimořádných splátek, a to často i bez zpoplatnění do určité výše. Žadatel či žadatelé, kteří žádají o finanční produkt společně, pak musí prokázat své příjmy, z nichž bude patrná perspektiva splácet vzniklé finanční závazky.

Další praktické možnosti půjček

Hledáte-li půjčku, je potřebné se především řídit výší úrokové sazby. Ta pak může být ještě snížena, a to například uzavřením pojištění schopnosti tuto půjčku splácet. Zajímavou možností je mimo jiné i mPůjčka Plus, u níž hraje tento druh pojištění významnou roli. Je-li pojistná smlouva uzavřena, vzniká nárok na vypůjčení částky od 10 000 Kč do 600 000 Kč s dobou splatnosti 12 až 84 měsíců, úroková míra je pak 7,9 % ročně a RPSN, roční procentní sazba nákladů, činí 13,96 %, protože jsou zde rozpuštěny náklady tohoto pojištění.

Není-li však toto pojištění uzavřeno, vzniká nárok na identickou částku od 10 000 Kč do 600 000 Kč s obdobnou dobou splatnosti od 12 do 84 měsíců, úroková sazba je však již ve výši 9,9 % ročně a RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, je naopak ve výši 10,36 %, protože neobsahuje náklady tohoto pojištění. Rozdíl v nabízených úrokových sazbách tak činí celé dva procentní body.

Existuje vždy možnost změny

Často panuje představa, že změna půjčky, úvěru či jiného finančního produktu, jsou-li zjištěny aktuální výhodnější podmínky u konkurence, je náročným krokem. Opak však mnohdy v praxi bývá pravdou, neboť většina bank snadno umožňuje přenesení půjčky od konkurenční finanční instituce k ní či uskuteční konsolidaci všech půjček a úvěrů, kdy ve výsledku vznikne podstatně výhodnější souhrnný finanční produkt. Například k mBank lze přenést půjčky zcela bezproblémově od těchto společností: Air bank, a. s., Česká spořitelna, a. s., Československá obchodní banka, a. s., CETELEM ČR, a. s., Citibank Europe plc, organizační složka, Cofidis, s. r. o., Credium, a. s., Equa bank, a. s., Essox, s. r. o., Evropsko-ruská banka, a. s., Expobank CZ, a. s., Fio banka, a. s., GE Money Bank, a. s., Home Credit, a. s., Komerční banka, a. s., Oberbank AG pobočka Česká republika, Provident Financial, s. r. o., Raiffeisenbank, a. s., Sberbank CZ, a. s., UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s., Waldviertler Sparkasse Bank AG a ZUNO BANK AG, organizační složka.

Možnost změny vás tak zbaví strachu, že uděláte špatný krok, neboť jej vždy můžete změnit k lepšímu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup