Novinky Podnikání Zajímavosti

3 překvapivě jednoduché způsoby, jak ušetřit peníze v podnikání

Počátkem března tohoto roku zažilo české podnikatelské prostředí pořádný šok. Pandemie a s ní související vládní opatření pořádně zamíchaly kartami a mnohé firmy zažily nečekaný propad tržeb. Někteří podnikatelé situaci neustáli a museli ukončit činnost, jiní začali utahovat opasky. Možností, jak výrazně ušetřit a v konečném důsledku citelně zlepšit firemní cashflow, se naštěstí nabízí poměrně dost. Následující tipy vám přijdou vhod i v případě, že se vašemu podnikání momentálně daří – chytrý podnikatel přece příležitosti k rozumným úsporám neodmítá.

1. Změňte dodavatele energií i operátora

Pokud se vám účty za elektřinu jeví jako příliš vysoké, není nic jednoduššího, než kontaktovat konkurenční dodavatele a požádat o výhodnější nabídku. Pokud vám navíc dobíhá smlouva se stávajícím telefonním operátorem, chopte se iniciativy, analyzujte trh a vyberte si výhodnější tarif. Měsíčně se sice bude jednat spíše o stokoruny, ale i ty se přece počítají.

2. Zvažte práci doma

Opravdu potřebujete kancelář, která vás měsíčně stojí nezanedbatelnou částku? Vystačíte-li si s pracovním koutkem ve svém bytě, zvažte home office. Kromě peněz navíc ušetříte spoustu času, jež vás momentálně stojí dojíždění.

3. Pořiďte si CRM systém

Investice do kvalitního CRM řešení vnese do vašeho podnikání efektivitu a v konečném důsledku i minimalizaci mnoha nákladových položek a současně zvýšení zisku. Poslouží vám jako centralizovaná databáze kontaktů, ale také jako nástroj pro řízení projektů, realizaci přesně zacílených reklamních kampaní a v neposlední řadě jej využijete při analýze chování zákazníků.

Rozumnou volbou je například cenově dostupný český CRM systém eWay-CRM, který si pro své kvality vysloužil ocenění na prestižním zahraničním serveru Capterra a umístil se mezi nejlepšími aplikacemi v celosvětové konkurenci.