Novinky

Biokosmetika má oproti klasice pár podstatných výhod

Náš vzhled můžeme upravit mnoha způsoby. Mezi ty nejjednodušší jednoznačně patří užívání kosmetiky. Je však potřeba vybrat si vhodný druh. Kosmetika by totiž měla nedostatky nejen zakrývat, ale zároveň je postupně i odstraňovat.

Přírodní kosmetika je in

I když tradiční kosmetika pořád dominuje nejen českému trhu, stále více se prosazují také bio alternativy. Ty jsou pro zákazníky zajímavé, i když bývají obvykle o něco dražší. Biokosmetika obsahuje pouze přírodní složky, což ji činí tak atraktivní.

V klasice se totiž krom naturálních surovin ukrývají i syntetické chemikálie, které sice zvyšují trvanlivost, na druhou stranu však mohou způsobovat celou řadu negativních vedlejších účinků.

Mezi ty nejzásadnější bezpochyby patří blokování vitamínů a minerálů v pronikání do spodních částí kůže. Klasická kosmetika tedy umí zakrýt nejeden nešvar, avšak co se vyživování pokožky týče, je na tom dost bídně.

Syntetické látky navíc mohou ve větším množstvím kůži i škodit. Hlavně levnější přípravky, ve kterých je takovýchto chemikálií velké množství, mohou při kontaktu s pokožkou způsobovat zarudnutí.

Biokosmetika je v tomto ohledu jiná. Nenajdeme v ní žádné umělé látky, ale pouze přírodní složky ve formě rostlinných extraktů a éterických olejů. Díky tomu se všechny vitamíny, minerály a antioxidanty, které jsou v biokosmetice běžné, bez potíží vstřebají do pokožky.

Zvířata by brala biokosmetiku

Výrobci biokosmetiky z celého světa se zavázali k tomu, že jejich produkty nebudou zkoušeny na zvířatech. Z toho důvodu je vhodné označit biokosmetiku za morálně nezávadný druh výrobku.

Tradiční kosmetika však v tomto ohledu zaostává. V mnoha zemích se totiž na zvířatech testuje zcela běžně, i když je pravda, že evropské státy mezi ně nepatří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup