Novinky Ostatní Zajímavosti

Faktory ovlivňující rozhodnutí při výběru mezi papírovými ručníky a elektrickými vysoušeči

Rozhodujete se mezi nákupem papírových ručníků nebo elektrickými vysoušeči rukou pro vaši toaletu? Zde jsou rozhodující faktory pro správný výběr.

Náklady

Vysoušeče rukou jsou velmi moderní a estetickou záležitostí. Aby byly vysoušeče opravdu výkonné, je třeba investovat do kvalitních přístrojů. Jejich cena se však pohybuje v řádech tisíců. Pořízení papírových ručníků je méně nákladnou záležitostí a pořízením stylového hygienického zásobníku se stanou rovněž designovým doplňkem pro vaši umývárnu.

Údržba

Výběr papírových ručníků sice znamená neustálé doplňování zásobníků, oproti tomu elektrické vysoušeče se musí pravidelně servisovat. Extra čištění a údržba elektrického vysoušeče zabere více času a je finančně nákladnou záležitostí.

Životní prostředí

Z hlediska udržitelnosti životního prostředí jsou papírové ručníky jasným vítězem. Na první pohled se může zdát, že odpad vzniklý po sušení rukou je pro životní prostředí zatěžující. Není tomu tak. Papírové skládané ručníkys technologickou úpravou Dissolvetech nebo BioTech se při styku s vodou rychle rozpouštějí a jsou vhodné do všech typů kanalizací a septiků. Elektrické vysoušeče se vyrábějí z tvrdých plastů, které jsou jen těžce recyklovatelné a jejich výroba i použití spotřebuje velké množství energie.

Hygiena

Papírové ručníky jsou z hlediska hygieny jasným vítězem. Z pokožky odstraňují až 71 % choroboplodných zárodků oproti 21 % při použití elektrického vysoušeče. Navíc zamezují šíření bakterií a virů v oblasti umývárny.

Další papírové pomůcky

Pro kosmetické salony a ordinace doporučujeme používat papírové podložky na vyšetřovací lůžka, které zamezují šíření choroboplodných zárodků kolem lůžka. Jsou vyrobeny z pevné a savé celulózy. Každá role je zvlášť balená a perforovaná, proto ji lze snadno odtrhnout na požadovanou délku. Použitý materiál snadno odstraníte a ekologicky zlikvidujete.