Půjčky Zajímavosti

Chybí vám před výplatou peníze? Řešením může být nebankovní půjčka

Přestože v České republice životní úroveň i výše průměrného platu v posledních letech nezanedbatelně stoupaly a naopak míra nezaměstnanosti klesla na úplné minimum, velká část lidí si nedokázala vytvořit potřebnou finanční rezervu. Průměrný plat je totiž ukazatel, kde na jedné straně řady stojí jako vstupní hodnoty platy relativně malého počtu skvěle ohodnocených specialistů, top managerů a politiků. Na straně druhé pak jsou ti, jejichž výdělek je hluboko pod průměrem. Těch je samozřejmě výrazně více. A právě tato společenská vrstva patří mezi skupinu, kterou nejvíce ohrožuje jakákoli krize, zdražování nebo nečekané výdaje.

Pro mnohé pracující je vyjít se svým platem téměř nemožné

Zejména výdaje za bydlení ve větších městech se v posledních několika letech v některých čtvrtích zvýšily i na dvojnásobek. A současně vzrostly i ceny potravin, části ostatního zboží a služeb. Ve společnosti se tak stále více rozevírají pomyslné nůžky mezi sociálními vrstvami. Někteří lidé mají dostatečný příjem, vlastní bydlení a finanční rezervy. Další ale vedou měsíc co měsíc boj o to, aby nepřišli o střechu nad hlavou a zvládli svým dětem dopřát alespoň nezbytné materiální zázemí. Často přitom nemají příliš možností, jak svou situaci jednoduše změnit; rekvalifikace nebo přestěhování se do levnějšího bytu je většinou běh na dlouhou trať. A obvykle je třeba disponovat také volnými finančními prostředky. Koronavirová krize přitom postavení nejzranitelnějších lidí ještě výrazně ztížila. Zejména pokud patří mezi ty profese, pro něž zaměstnavatelé neměli během éry omezení využití. V zoufalé chvíli, kdy je třeba zaplatit doplatek za elektřinu, pořídit dětem výbavu do školy nebo uhradit zubaři novou plombu, dokáže pomoci půjčka před výplatou.

Pro koho je půjčka před výplatou vhodná?

Půjčku před výplatou nejvíce ocení ti, kdo mají hluboko do kapsy. Pokud jim nejsou ochotni půjčit rodiče či známí, případně se stydí požádat je o finanční prostředky, je půjčka před výplatou často jedinou cestou k získání potřebného obnosu. Nebankovní půjčku lze totiž vyřídit snadno a bez zbytečných průtahů. Stačí jen vyplnit krátký formulář, není nutné sdělovat ani to, k jakému účelu budou prostředky využity. Protože je dostatečně rychlé získání prostředků pro klienty velice důležité, je půjčka před výplatou posouzena a obvykle i schválena během několika málo minut. Peníze si mohou žadatelé nechat převést na účet, případně vybrat v hotovosti.

Na půjčku před výplatou dosáhne téměř každý

Velkým kladem půjčky před výplatou je fakt, že se ji podaří získat drtivé většině uchazečů. Úspěšní jsou obvykle i ti, kterým by banka úvěrový produkt odmítla kvůli nedostačující bonitě či případnému záznamu v registru dlužníků. U nebankovní půjčky dostane šanci každý, kdo je schopen řádně splácet. Obvykle je navíc v nutných případech možné dohodnout dokonce i odložení splátek.