Novinky Ostatní Půjčky Zajímavosti

Co dělat, když vám v bance nepůjčí peníze?

Nebudete první ani poslední, pokud vás banka odmítne. Je to poměrně častý jev. Proto vám přinášíme několik tipů, jak se v tomto případě zachovat.

Žádat o půjčku v bance je poměrně běžné. Zajeté banky mají dlouhou historii a velkou klientelu. Aby ale měly jistotu, že na svých půjčkách nebudou tratit, potřebují od vás spoustu věcí. Často se tedy může stát, že vám žádost o úvěr zamítnou. Co v takovém případě dělat?

Špatná finanční minulost

Hladkému přijetí žádosti o úvěr často brání vaše finanční minulost. Ověřte si tedy, jestli máte všechny předchozí půjčky uhrazené. Blokovat žádost o půjčku ale může i operátor s nezaplaceným tarifem, úřady kvůli nezaplacenému sociálnímu a zdravotnímu pojištění. Pokud chcete úvěr, musíte mít jistotu, že žádné problémy tohoto typu nemáte. Jinak vás banka s díky odmítne.

Větší peníze jen s ručením

Říká se, že nejlepší způsob, jak přijít o kamaráda, je půjčit mu peníze. To samé platí i o ručení. Může to být past, ze které se ručitel nebude moct dostat. Pokud si ale chcete půjčit větší částku, budete muset ručitele najít. Tedy alespoň v případě, že nemáte dostatek likvidních aktiv. Připravte se na to, že po vás banka může požadovat i zástavu vaší nemovitosti nebo auta.

Je i jiná cesta?

Nové zákony sice zpřísnily podmínky pro schvalování a poskytování půjček, stále ale naleznete společnosti, které jsou poměrně benevolentní. Jde zejména o nebankovní půjčky pro podnikatele, kteří tímto způsobem mohou rozjet svůj byznys.

Nebankovní půjčka na podnikání nemá tak tvrdá pravidla jako ta od bankovních institucí. Mnohdy se dostanete i na zajímavější úrokovou sazbu. Tedy pokud budete řádně plnit smluvené podmínky. Rychlý nebankovní úvěr na podnikánípak může vyřešit vaše nenadálé problémy. Dokonce existují i společnosti, které stále půjčují bez ověřování příjmů a výdajů. To může být pro některé společnosti i jednotlivce výhodné.