Novinky Pojištění Zajímavosti

Rozbil jste sousedovi okno? Zachovejte dobré vztahy a vyřešte situaci korektně

Stane se to mžiku, a následky mohou být velmi nepříjemné a nákladné. Stačí chvilka nepozornosti, a šutr z vaší lopaty nabere nesprávný směr. Vy nemůžete dělat nic víc než koukat, jak „elegantně rozstřelí sousedovic okno“. Průšvih je na světě. Pokud ovšem máte sjednané pojištění, nemusíte věšet hlavu.

Pojistka „na blbost“ se hodí víc, než si myslíte

Právě tyto nepříjemné situace můžete snadněji vyřešit se správným pojištěním. Za sousedem radši ihned běžte, omluva je prvořadá. Hned poté začněte počítat škody a mrkněte se do své pojistné smlouvy. Pokud se v ní objeví formulace pojištění odpovědnosti za škodu, „máte vyhráno“. Zavolejte své pojišťovně, která vás buď vyzve k nafocení spáchaných škod, nebo vyšle likvidátora, který je posoudí osobně. Pojišťovna vás obratem vyrozumí, zda tuto škodnou událost uznává, či nikoliv. V případě, že ano, uhradí na základě faktur veškeré náklady spojené s nápravou.

Buďte chytří a chraňte sebe i svůj majetek

Pojištění odpovědnosti za škodu nabízí třeba pojišťovna ERGO. Kromě jiného se tento produkt vztahuje na všechny členy vaši domácnosti, a dokonce i některá zvířata. Jeho nespornou výhodou je, že má celosvětovou platnost, chráněni tedy jste i při pobytu v zahraničí či na dovolené. Toto pojištění si můžete sjednat samostatně, nebo jím doplnit pojištění majetku a odpovědnosti, zdravotní pojištění cizinců či pojištění odpovědnosti pilota.

Cena pojištění se odvíjí od výše pojistné částky

Existují různé varianty pojištění odpovědnosti za škodu, vesměs jsou však koncipovány podle výše pojistné částky. Ta se pohybuje ve čtyřech úrovních v rozmezí od 3 miliónů do 10 miliónů korun. Pojištění občanské odpovědnosti pokryje všechny situace, které vyvstanou z činností, které jsou součástí běžného života.

Toto pojištění chrání kromě pojištěného i všechny členy jeho rodiny.