Novinky Zajímavosti

Investice do nemovitostí a realit může být tou pravou cestou i pro drobné investory

Nechávat ležet úspory na běžném účtu, nebo se dokonce spoléhat na státní důchod jako spolehlivé zajištění na stáří, není příliš prozíravé. Naštěstí stále vzrůstá počet lidí, kteří si uvědomují, jak důležité je vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou. Zdaleka nestačí jen vzdělávat se a pracovat; důležité je i dobře hospodařit se svými financemi. A ty, které zrovna není potřeba mít k dispozici, vhodně investovat. Jednou z možností je Crowdfunding nemovitostí.

Jak vybrat tu pravou investici?

Možnosti investování peněz jsou dnes skutečně široké. Ne všechny jsou ale opravdu výhodné, a navíc ne každá investice je vhodná pro každého. Obchodování s cennými papíry a komoditami je vhodné zejména pro ty, kdo mají přehled na finančních trzích, a i pro ně s sebou nese relativně velkou míru rizika. Populární kryptoměny zase často znenadání výrazně mění svou hodnotu. Konzervativní investoři proto často zůstávají u spořících účtů a termínovaných vkladů. Jejich nevýhodou ale je nízká úroková sazba, která nemusí zvládnout pokrýt ani inflaci. O zhodnocení peněz tak nemůže být řeč. Jednou z nejoblíbenějších forem zhodnocování prostředků se tak staly investice do nemovitostí a realit. Mezi ně patří i crowdfunding.

Crowdfunding umožňuje investovat do nemovitostí, i když je rozpočet omezený

Mezi velkou částí české populace stále panuje přesvědčení, že investiční nemovitosti jsou cestou jen pro ty opravdu dobře situované. To ale dávno není pravda. Pořídit si dům nebo byt na investici s sebou navíc nese nemálo starostí. Jako nejlepší investice do nemovitostí se tak mnohým úspěšným investorům jeví crowdfunding nemovitostí. A právě ten je cestou i pro ty, kdo mohou investovat jen menší částku. Stačí dokonce pouhých 500 Kč.

Jak crowdfunding nemovitostí funguje?

CroFUNgo umožňuje vložit prostředky do některého z projektů, obvykle se jedná o investiční byty v nových domech. Investor si vybere konkrétní projekt i výši sumy, kterou do něj chce investovat. Investice do nemovitostí formou crowdfundingu navíc nabízí transparentní podmínky, fixní zhodnocení a jasný investiční horizont. Minimální zhodnocení je stanoveno na 5 % p. a.