Novinky Ostatní Zajímavosti

Jak si pohlídat cenu zlata?

V poslední době se investování do zlata těší velké pozornosti. A není se čemu divit, protože aktuální nepříjemně velká inflace volá po uložení peněz do komodit či jiných investic. V opačném případě ztratí část své hodnoty. Jenže při investování je důležitá opatrnost a hledání těch nejvýhodnějších příležitostí. U zlata si musíte pohlídat cenu, za jakou ho kupujete. A jak na to? S tím vám pomůže následující článek.

Jaký je původ zlatých slitků a cihliček

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Odkud tedy pochází většina zlatých slitků, které si můžete koupit pro investici? Jde o výrobky ze švýcarských rafinérií. Těch existuje několik, ale vždy jsou zárukou vysoké kvality nabízeného zlata a příznivé ceny. Nákup takového investičního zlata je tak o něco výhodnější pro Němce nebo Rakušany. Běžný český investor zaplatí o něco větší částku především kvůli měnovému kurzu.

Proč si porovnat nabídky od více prodejců

Pro nákup je směrodatná nejenom cena zlata na burze, ale také konkrétní nabídky jednotlivých prodejců. Může se stát, že rozdíl mezi nejvýhodnějším a nejdražším zlatým slitkem od různých obchodů může být až 10 %. A to je v případě zlata pro investici již poměrně velký rozdíl. Dejte si tak záležet a věnujte pár minut porovnání jednotlivých nabídek, protože se to vyplatí i při nákupu malých slitků.

Vyberte si zlato v podobě, jaká vám vyhovuje

Aby bylo investiční zlato ještě o něco zábavnější, můžete si kromě klasických slitků a cihliček pořídit také nejrůznější mince a medaile mnohdy se zajímavými a limitovanými ražbami. Z investování se tak snadno může stát sběratelský koníček, kdy budete objevovat další mince do sbírky a kombinovat je s jinými produkty.