Novinky Zajímavosti

Levný marketing? Zkuste vizitky

Podnikáte a přemýšlíte, jak o sobě dát vědět širšímu spektru lidí? V úvahu připadají reklamní billboardy, PPC reklamy, propagace na sociálních sítích a mnoho dalšího. Všechno jsou to ale poměrně nákladné záležitosti. Jestli hledáte řešení, které vás nebude stát více než pár stovek, zkuste vizitky.

Chcete namítnout, že vizitky jsou dávno zastaralou záležitostí? Pak jste pěkně na omylu. Sice už veškeré informace lze nalézt elektronicky, nicméně papírové vizitky stále mají své kouzlo.

Působí hezky, když zákazníkovi něco dáte

Největší síla vizitek spočívá právě v tom, že jsou papírové, fyzické. Když někomu podáte kartičku, uděláte lepší dojem, než kdybyste mu jen sdělili URL adresu svého webu. Budete vypadat jako profesionál – a kdo ví, možná vám tato drobnost někdy pomůže získat zákazníka.

Nikdy nevíte, ke komu se vizitka dostane

Co asi člověk udělá s vizitkou, kterou od vás dostane? Někteří si ji schovají do peněženky, další ji položí doma ke kalendáři, na poličku v předsíni nebo na stůl do kanceláře. Je dost možné, že vizitka skončí na místě, kde ji uvidí spousta dalších lidí. Zafunguje tedy podobně jako onen billboard, za nějž byste se nedoplatili. K tomu, aby odložená vizitka zaujala, však potřebujete hezký design.

Obyčejné vizitky si ani netiskněte

Jestli se chcete spokojit s obyčejnou barevnou kartičkou, na níž bude napsané vaše jméno, telefon a e-mail, radši na tento nápad úplně zapomeňte. Vizitka musí být osobitá, mít styl a zaujmout už na první pohled. Nejste zrovna žádný designér a práce profesionálního grafika se vám platit nechce? Nedělejte to.

Služba Printuj.cz, která nabízí tisk vizitek online, má připravené desítky návrhů, jež jsou zájemcům k dispozici zdarma. Jeden si vyberete, doplníte do něj své údaje, vyberete papír a objednáte tisk. Čím více kusů budete chtít, tím nižší bude cena za jeden. Jedna vizitka vás každopádně vyjde na pár korun. Obětujte tedy pár stovek a aspoň to vyzkoušejte.