Novinky Zajímavosti

Několik tipů, jak uspořádat firemní oslavu

Firemní párty možná mohou na první pohled působit jako ztráta času, ve skutečnosti ale pomáhají motivovat pracovníky. Musí však být dobře zorganizovány. Jak se s takovým úkolem vypořádat?

Při plánování záleží hodně na tom, co má být náplní vaší akce. Má to být posezení nad sklenkou vína, nebo chcete být aktivní a hrát různé hry? Myslet musíte hlavně na to, co by vaše spolupracovníky mohlo bavit, aby jim daná akce padla do noty.

Zatímco vašim přátelům by možná nevadilo řídit až na konec republiky, některým kolegům to vadit jistě bude. Proto mějte na paměti, že při pořádání jakéhokoli večírku nebo oslavy je potřeba vybrat vhodné místo jak pro vás, tak i vaše hosty. Dokonalé místo je tam, kam se každý snadno dostane. Je to o kompromisech. Také když vybíráte datum a čas na vaši párty, nikdy nebude možné najít takové, které vyhovuje všem. Místo toho si pečlivě projděte svůj kalendář a použijte svůj nejlepší úsudek.

Při plánování oslavy určitě nezapomeňte na jídlo a pití. Můžete buď zajistit přísun jídla a pití přes cateringovou firmu, nebo se do přípravy pustit sami. První možnost máte však zcela bez starostí, jídlo i pití bude čerstvé a obsluha se o vše postará. Kolegové ale ocení, když do přípravy dáte vlastní energii. A v neposlední řadě se svépomocí dá ušetřit nemalá částka.

Tip: Existují jídla, s kterými se nikdy nic nepokazí. Například tolik oblíbená pizza je pokrmem, který můžete objednat v tolika variantách, kolik je chutí hostů. Pro firemní rauty využijte rozvoz pizzy Brno, případně rozvoz pizzy Olomouc a máte po starostech.

Aby se lidé na vašem firemním večírku bavili, navrhněte si celý večer krok po kroku tak, aby zbylo místo na volnou zábavu i na hry. Pokud necháte akci volný průběh, může se stát, že se všichni rozutečou za větší zábavou a vám na oslavě nikdo nezbude. Můžete naplánovat nějakou hru, nebo soutěž. Případně promítání fotek, nebo videí.

Fantazii se zde meze nekladou.