Novinky Ostatní Zajímavosti

Repasované herní PC opravdu není oxymoron

Většina lidí se domnívá, že repasované počítače jsou dobré leda tak na kancelářskou práci nebo surfování po internetu. Rozhodně to ale není pravda. Repasovaný počítač může posloužit i jako herní stroj. Zaplatíte za něj přitom několikanásobně méně, než byste zaplatili za nový.

Pokud hledáte levné stolní PC, určitě byste měli popřemýšlet o těch repasovaných. Lepší je pořídit repasovaný počítač než levný nový.

Proč je repasovaný lepší než levný nový?

Pořídíte-li repasovaný počítač kolem deseti až patnácti tisíc, bude mít dost pravděpodobně lepší výkon než nové počítače za deset až patnáct tisíc. Nejčastěji se totiž repasují počítače, které v době svého pořízení patřily k úplné špičce na trhu. Ani po dvou či třech letech používání ještě nejsou zralé na odchod do důchodu, ba naopak.

Jestliže si koupíte levný nový stolní počítač, riskujete, že se vám stane to, co se běžně stává u levných notebooků a počítačů – po roce nebo dvou se začne sekat a být pomalý. Na hry taková sestava rozhodně není ideální.

Herní počítač se zárukou

Repasovaný počítač není to samé jako počítač z bazaru. Na repasovanou techniku dostáváte záruku v délce 12 měsíců. Navíc před opětovným uvedením do prodeje prošla pečlivou kontrolou zkušeného technika. To stejné platí pro notebooky. Třeba za 26 000 Kč získáte špičkový HP Omen s Intel Core i7, 16 GB RAM, 512 GB SSD a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB. To jsou špičkové parametry a za nový notebook s takovým vybavením byste dali mnohem více peněz. I pod dvacet tisíc korun ovšem koupíte velmi dobře vybavené herní notebooky.

Nevěříte? Prohlédněte si repasované herní PC a notebooky na webu prodejce Malicomputer, jenž se zabývá prodejem repasované techniky. Na jejich blogu mimochodem najdete také návod, jak správně vybrat herní notebook. Návod platí univerzálně pro nové i repasované stroje.