Novinky Ostatní Zajímavosti

Automyčky šetrné k přírodě

Zatímco dříve bylo mytí aut v domácím prostředí obvyklou záležitostí, postupem času, kdy se stále větší pozornost zaměřuje na ekologické aspekty fungování společnosti, se od tohoto způsobu mytí vozů už upustilo. Zákaz mytí v přírodě, před domem a na dalších místech, kde by mohlo dojít ke kontaminaci vody, si vynutil rozšíření výstavby mycích linek.

Proč se rozhodnout pro výstavbu mycích boxů?

Svého času byla automyčka běžnou součástí čerpacích stanic. Řidiči si tak mohli zabezpečit kompletní údržbu vozu včetně dočerpání pohonných hmot na jediném místě. V tomto případě se většinou jednalo o kartáčové automyčky a dosud se s tímto typem automyček nejčastěji setkáváme právě v blízkosti čerpacích stanic.
Postupem času však kapacita těchto automyček začala být nedostatečná, navíc řidiči dávají přednost ručnímu mytí a nevyhovují jim dlouhé mycí programy. Proto se stále větší oblibě začaly těšit samoobslužné mycí boxy nebo bezkontaktní myčky aut. Tyto automyčky poskytují zákazníkovi možnost volby programu i jeho délky. Není vždy nutné absolvovat celý mycí cyklus, což řidiči ocení zejména v zimním období, kdy je potřeba zbavit vůz i několikrát během měsíce nečistot. Samozřejmostí je také použití speciálních čisticích přípravků, které jsou šetrné k nejen k vozům, ale také k životnímu prostředí.

Faktory ovlivňující výstavbu automyček

Výstavba bezkontaktních automyček není nijak komplikovaná. Investorům stačí mít jen vhodný pozemek a zvolit si vhodnou firmu, která se zaměřuje na prodej automyček. Tato pak zabezpečí veškerý technický servis, výstavbu samotnou včetně kolaudace. Při výstavbě je potřeba zohlednit počet mycích boxů v závislosti na budoucím vytížení. Jedná-li se o lokalitu u hlavních dopravních tahů nebo v hustě osídlených oblastech, která dosud nedisponuje zařízením podobného typu, pak je vhodné uvažovat o výstavbě mycích boxů s několika jednotkami a vaši zákazníci jistě ocení i další doplňkové služby.