Zajímavosti

Chiptuning je legální. Stačí najít tu správnou dílnu

Kdo by nechtěl vyšší výkon vozu. Výrobci automobilů často motory škrtí – kvůli emisím, pojištění nebo z důvodu lepšího prodeje. Dříve byl chiptuning jen pro tuningové nadšence a pohyboval se na hraně zákona. Ministerstvo dopravy však nyní schválilo zvyšování výkonu vozidel. A první licence rozdala. Pro koho je vhodný chiptuning a proč byste ho měli využití i vy?

Výkon je důležitý

Každý z nás občas potřeboval výkonnější vůz. Ať už se jednalo o situaci, kdy potřeboval předjet kamion nebo rychle odjet z místa. Úprava motoru byla dříve pro vyvolené, ale nyní se díky ministerstvu stává z této záliby tunerů rozšířená možnosti i pro běžné automobilové řidiče. Schválená legální úprava motoru je k dispozici pro všechny, bez rizika poškození a se zápisem do technického průkazu.

Pro koho je chiptuning vhodný

Před dvaceti lety byl tuning výsadou nadšenců, dnes je situace odlišná. Tuning je nyní dostupný pro širokou veřejnost a to nejen možnostmi legálního zápisu do technického průkazu, ale také i cenovou dostupností. Levný chiptuning Praha nabízí úpravy již za pár tisíc korun. Ve srovnání se sníženou spotřebou a ušetřených penězích na pohonných hmotách se jedná o velmi jednoduchý způsob, jak získat větší výkon a zároveň ušetřit nemalou částku.

Proč si pořídit chiptuning s certifikací

Jak na chiptuning už víme. Že se jedná o skvělou metodu jak získat výkon a zároveň ušetřit na pohonných hmotách je nám známé. To však není jediný důvod, proč chtít úpravu motoru se zápisem do technického průkazu.

Chiptuning s certifikací je zárukou jasně stanoveného postupu, který zahrnuje podrobnou diagnostiku motoru, měření výkonu před i po úpravě, také měření emisí, homologační štítek a spousty dalších náležitostí, které vám zajistí, že s vaším vozem nebudete mít žádné problémy, ať už se samotnou úpravou nebo například i technické kontrole.