Novinky

Co je RPSN

Vzít si půjčku je zdánlivě ta nejjednodušší věc na světě. Samozřejmě, pro ty, kteří si dobře rozumějí se světem internetu, bude něco podobného hračkou. Druhá věc však je, vybrat si tu nejlepší možnou půjčku na trhu. A k tomu je třeba dobře rozeznat, co které číslo vlastně znamená. Vůbec nejdůležitější je RPSN.

Takzvaná roční procentní sazba nákladů napoví naprosto nejvíce

Jednoduše se dozvíte vše, co jste potřebovali vědět. Svět půjček je plný čísel, nejdůležitější je ale právě RPSN. Roční procentní sazba nákladů ukazuje na to, o kolik přeplatíte jistinu půjčky – vlastně tedy stačí jednoduchá početní operace – a máte naprosto jasno. Příliš vysoké? Pak je třeba se porozhlédnout jinde. Výrazně nižší než nabídky od konkurence? Pak jste zřejmě našli takovou půjčku, která vám bude naprosto vyhovovat ve všech směrech. Stačí vlastně u zdánlivě hodně podobných nabídek porovnat jedinou uváděnou cifru (RPSN se musí ve všech nabídkách objevovat ze zákona) a během minuty udělat zcela racionální rozhodnutí. Jistě, úroková sazba napoví dost, ale stále ne tolik, jako právě RPSN.

Bez tohoto ukazatele byste se orientovali ve světě půjček o poznání hůře

Roční procentní sazba nákladů zahrnuje všechny poplatky kolem půjčky, tedy nejen úrokovou sazbu, ale také různé poplatky. Například poplatek za sjednání půjčky, za měsíční vedení úvěrového účtu a tak podobně. Pokud se RPSN a úrok příliš neodlišují, je zřejmé, že půjčka je pravděpodobně zcela bez vedlejších a skrytých poplatků. V takovém případě máte tu čest s dokonale transparentní nabídkou, které by jistě byla škoda nedat šanci. Na trhu je nicméně několik desítek různých variant, ze kterých si je možné vybírat.

Kromě RPSN si ale prohlédněte i doplňkové služby a jejich nabídku, jde o neméně důležitou položku. Je možné prodloužit splatnost půjčky za mírný poplatek například o týden? Pak je vše v pořádku, jděte do toho!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup