Novinky Zajímavosti

Franchising je stále populárnější. Jakou pobočku si otevřete vy?

Podnikání nikdy nebylo jednodušší. Pokud sledujete aktuální dění ve světě, víte, že se do světa podnikání hrne každý druhý člověk. Lidé zkrátka touží po jisté svobodě a po nezávislosti, kterou jim podnikání přináší. Ovšem ještě donedávna byl začátek podnikání poměrně těžký, protože neexistoval franchising. Dnes je naopak podnikání to nejjednodušší, do čeho se pustíte. Díky franchisingu se může do světa podnikatelů přiřítit opravdu každý.

Že nevíte, co je to franchising? Jedná se o způsob podnikání, který je založen na licenčních smlouvách. Franšízant si vybere firmu, s níž chce spolupracovat, zaplatí licenční poplatek a může si otevřít pobočku známé společnosti, která má na trhu už své čestné místo. Díky tomu se vyhne podnikatel pracnému zakládaní podniku, vyhne se také konkurenčnímu boji, v němž by nemusel obstát, a už bude mít i stálou škálu klientů, kteří jeho pobočku nenechají zkrachovat.

Nemůžeme se divit tomu, že je franchising stále populárnější a oblíbenější. Vždyť je s ním podnikání naprosto snadné!

Nebo je snad něco těžkého na franchisingu?

Samozřejmě, že je. Vždy se najde těžký krok, který je třeba překonat. Zde je nejtěžší rozhodování. Jak jsme zmínili franchising je v současné době velmi, velmi oblíbený a podniká na základě něj celá řada českých i zahraničních společností, což znamená, že nabídka franšíz je skutečně obrovská. Jen málokdo si vybere dříve, než člověk stihne říct “švec”.

Abyste měli rozhodování krapet jednodušší, poradíme vám, s jakou franšízou se v současné době vyplatí spolupracovat.

Starejte se o BOZP a PO

Věděli jste, že každý podnikatel musí mít vyřešeno BOZP a PO? Pokud BOZP ani PO vyřešené není, čeká podnikatele obrovská pokuta. Tomu budete moct zabránit, když budete podnikat s firmou Extéria Market, která je velmi prosperující společností hledající nové franšízanty.