Novinky Zajímavosti

V čem je SEO pro zahraničí jiné?

V dnešním globálním světě je naprosto běžné, že má firma zákazníky i za hranicemi země, ve které sídlí nebo z níž pochází. Pokud je to i váš případ, měli byste myslet na zahraniční SEO. Optimalizace pro cizí země může být trochu jiná než pro ČR, a tak je obvykle lepší svěřit ji do rukou odborníků. Ale to i tu pro české zákazníky…

Vyhledávače fungují po celém světě stejně, takže samotné principy SEO se neliší. Pořád je třeba vytvořit web, který má hodnotný obsah, vedou na něj zpětné odkazy, rychle se načítá, je uzpůsobený pro mobilní zařízení, v rozumné míře obsahuje klíčová slova. Jenže některé věci mohou být trošku jinak.

Všechno začíná u obsahu a provedení webu

SEO služby velmi úzce souvisí s vytvářením webových stránek. Proto je možné, že budete muset nejdříve upravit podobu a obsah svého webu. Chcete-li cílit na nějakou cizí zemi, budete potřebovat mít web také v jejich jazyce. Rozhodně nestačí překlad z Google překladače, najměte si na tuto činnost profesionálního překladatele. Také zvažte, zda budete mít pro různé jazykové mutace úplně rozdílné domény, nebo pouze subdomény. Jistě vám s tím poradí agentura, která vám web dělala.

Adaptujte se na lokální kulturu

Něco jiného funguje na Čechy, něco jiného na Brity. V Česku náš humor vyjadřuje Švejk, v Británii milují humor Mr. Beana. Dále byste měli vzít v úvahu třeba to, co se v dané zemi aktuálně děje. Například hlavní stránka fotobanky Getty Images pro USA obsahuje vždy aktuální fotky vztahující se k tomu, co se na území Spojených států amerických odehrává.

Nezapomeňte na rozdílné zákony

Nezapomínejte, že v zahraničí mohou platit jiné zákony, restrikce a nařízení než v Česku. Je tam vůbec produkt, který prodáváte, legální? Nepotřebujete mít na webu nějaké speciální dokumenty či údaje? Jde o maličkosti, ale mohly by pro vás znamenat problém, kdybyste o nich nevěděli.

Při optimalizaci pro zahraničí je potřeba zvážit spoustu věcí. Dobrá SEO služba tohle všechno vyřeší za vás. Proto se spolehněte raději na odborníky, třeba ty z SEOconsult.cz. Ti mají totiž, jak se snadno přesvědčíte na jejich webu, prokazatelné výsledky.