Bydlení Novinky Zajímavosti

Jak nejlépe ochránit svůj majetek?

Obavy lidí, že přijdou o svůj majetek, jsou čím dál tím větší. Nemusí se ani jednat o drahé nebo velmi vzácné věci, i ty obyčejnější mají mnohdy velkou hodnotu. Byla by proto velká škoda o ně přijít – a právě jako prevence před jejich poškozením či ztrátou existuje jedna možnost, kterou si dnes blíže představíme.

O co se jedná?

Pojištění majetku je specializovaný produkt pojišťoven, který vznikl za účelem ochrany vašeho majetku. Nezáleží, před jakým rizikem jej chcete ochránit, protože má tento produkt velmi široké pole působnosti. Ať už se tedy obáváte živelných pohrom, technických závad nebo zlodějů, vhodné pojištění všechna tato rizika pokryje. Můžete si pojistit nejen nemovitost jako celek, ale i její vybavení čili domácnost nebo jakékoliv další cennosti.

Nevztahuje se jen na majetek

Majetkové pojištění se však nemusí vztahovat pouze na hmotné věci, ale lze být také vztaženo na nehmotné události. Pro někoho se možná jedná o neobvyklé situace, do kterých se pravděpodobně nedostane, avšak v běžném životě se stávají naprosto běžně.

Konkrétně tedy mluvíme o zabouchnutých dveřích či ztracených klíčích. V takovém případě se může náhrada vzniklé škody vyšplhat do vysokých výšin. Předejít chcete určitě také vytopené koupelně, kde hrozí velké riziko prosáknutí vody do dalších pater, zejména v panelových domech.

Cenu si můžete spočítat

Po zjištění všech potřebných informací a podmínek zbývá poslední otazník a tím je cena. Avšak spočítejte si cenu majetkového pojištění sami – a to s pomocí speciálního formuláře.

Do něj zadáte obsah obydlené plochy a typ budovy, ve které bydlíte. Poté stačí vyplnit konkrétní požadavky dle vašeho výběru a okamžitě vidíte, jak velkou částku budete platit za rok.

Dobře sjednané pojištění bude nejen chránit váš majetek, ale i vás před neočekávanými událostmi, které se v běžném životě stávají velmi často.