Novinky

Jak urychlit start podnikání?

Založení s.r.o. předchází sepsání různých dokumentů, návštěva živnostenského úřadu, čekání v bance při založení nového účtu a spousta dalších formalit, jež jen plýtvají časem. Celý proces se tak protahuje na několik dnů a především vyžaduje spoustu času, který by začínající podnikatel mohl věnovat výdělečným činnostem. Také to tak vidíte?

Takhle to chodí, pokud se rozhodnete založit firmu samostatně a čekat na vyřízení všech formalit. Ale jde to i jinak. Čím dál více lidí objevuje prodej ready made společností – firem, které už jsou založené, jen čekají, až si je někdo odkoupí a začne pod jejich jménem podnikat. Přepis takové společnosti je mnohem rychlejší než zakládání nové, vše může být vyřízeno už do 24 hodin.

Ready made firmy jsou zcela plnohodnotné

Tedy záleží na tom, od koho si ji koupíte. Bohužel se setkáte i s překupníky, již odkupují společnosti od kohokoliv, kdo řekne „prodám firmu“, a nezkoumají, zda náhodou není zadlužená. V takovém stavu ji pak prodávají dále. Vsadíte-li ale na osvědčenou společnost, není se čeho bát.

Každá ready made s.r.o. od spolehlivé společnosti je zapsána v obchodním rejstříku, registrována pro daň z příjmu, má splacen kapitál v plném rozsahu, získala oprávnění k provádění podnikatelské činnosti, má své IČ a DIČ a především nemá žádné závazky, dluhy ani pohledávky.

Mají i více výhod než rychlost

Podnikatelé na ready made firmy spoléhají i z jiných důvodů než kvůli rychlosti. Někdy může být výhodou vlastnit společnost s nějakou historií. Udělá to lepší dojem na investory, zákazníky i banky, od nichž žádáte o půjčku. Často si pouze vyhledají na internetu datum založení a už nezkoumají podrobnou historii. Stačí jim vidět, že se nějakou dobu držíte na trhu.

Třešničkou na dortu je i možnost nákupu zahraničních firem. Na Incorporated.cz najdete například polské SPzoo, německé GmbH či britské ltd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup