Zajímavosti

Nejčastější chyby při nákupu ojetého vozu

Většina domácností nemá dostatek finančních prostředků pro nákup nového vozu. Z toho důvodu se obrací na autobazary, které nabízí ojetiny za příznivé ceny. Ojetý vůz je dobrý sluha, ale může být i zlý pán. Při výběru je totiž důležité dávat pozor na několik zásadních informací, které hrají roli v tom, zda budete s vozem spokojeni nebo se stane vaší noční můrou. Vyhněte se nejčastějších chybám při nákupu ojetého vozu.

Proč si vybrat ojetý vůz

Ojetý vůz nabízí výhody, které byste nečekali. Především se jedná o úroveň vozu a jeho vybavení. Za slušné peníze si pořídíte novější vůz v plné výbavě. Velkou výhodou dnešní doby je online autobazar, který nabízí široký výběr vozů na jednom místě. Ani se nehnete ze svého gauče a vyberete si vůz podle svých potřeb. A jaké jsou nejčastější chyby?

Chybí dokumenty k vozu

Častá chyba především u osob, kteří si kupují vůz poprvé. Při výběru vozu a během prohlídky nekontrolujte jen technický stav, ale také veškerou dokumentaci. Ta musí obsahovat historii vozu, registrační čísla a technická čísla na karoserii. Vše se musí shodovat s informacemi uvedené v technické dokumentaci vozu. Nezapomeňte si ověřit i VIN číslo u automobilu. Internetový prodej aut nabízí prověřené vozy, kde máte záruku původu vozu. Přesto je dobré hlídat všechny informace a předem se ujistit, že vůz není kradený a je v pořádku.

Stav tachometru neodpovídá stavu vozu

Ojeté vozy nejsou ve stavu jako nové vozy. To je všem jasné. Přesto se počítá s jistou dávkou kvality. Ta se pozná na celkovém dojmu z vozu a technickém stavu. Velmi často se stává, že řada ojetin má stočený tachometr a snaží se působit mladistvým dojmem a neopotřebovaně. Nenechte se napálit. Zkontrolujte stav tachometru a porovnejte jej s celkovým stavem vozu. Vše by mělo spolu souviset a zrezivělé dveře a děravý výfuk by neměl být vizitkou vozu, který se chybí tachometrem s několika desetitisíci kilometrů.