Novinky

Podnikejte snadno s ready made s.r.o.

Hromada byrokracie na začátku podnikání připravila o nadšení už spoustu byznysmenů. Proto se tolik začínajících podnikatelů snaží zbytečné administrativě vyhnout a pořizují si tzv. ready made firmy. Dopustit na ně nedají ani ti, co z nějakého důvodu potřebují společnost s historií.

Ready made firma je předzaložená, vznikla před několika měsíci, či dokonce lety. Od jejího stáří se ostatně odvíjí i cena – čím je firma starší, tím je dražší. Platí se za historii, která je pro mnohé podnikatele tak důležitá.

Proč chtít firmu s historií?

Podnikatelé mají zájem o prodej s.r.o. s historií z různých důvodů. Někdo chce udělat dojem na potenciální investory nebo klienty, jiný potřebuje získat půjčku. Banky totiž zpravidla nepůjčují čerstvě založeným společnostem, u nichž si nemohou být jisty, zda budou schopny splácet. Ready made založená už před nějakou dobou působí jako úspěšná a zavedená na trhu.

Není v tom nějaký háček?

Když si pečlivě zjistíte, kdo vám prodej s.r.o. s DPH nabízí, nemusíte se ničeho bát. Spolehliví prodejci poskytují jen ready made bez závazků a dluhů, se splaceným základním kapitálem, oprávněním k podnikání, registrací pro daň z příjmu, přidělenými IČ a DIČ. Narazíte-li na prodejce podezřele levných ready made, raději si prozkoumejte, s kým máte tu čest. Mohlo by se stát, že koupíte společnost zatíženou nějakými břemeny.

Jsou ready made drahé?

To si musí každý zvážit sám. Jak již bylo řečeno, záleží na stáří i výši kapitálu, svou roli hraje rovněž země – zda máte zájem o klasické české s.r.o., nebo třeba britské ltd. Odborníci ovšem uvádí, že koupě ready made je vlastně finančně výhodnější než zakládání vlastní firmy. Zabere vám totiž pouhý jediný den, zatímco jinak byste museli oběhat banku, živnostenský úřad atd. Díky předpřipravené společnosti se můžete ihned začít svému podnikání a nepřicházíte o zisk tím, že řešíte zbytečné formality.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup