Novinky Podnikání Zajímavosti

Poskytnutí sídel pro firmy i OSVČ je záchranou

Virtuální sídla v posledních letech nabírají na popularitě. Zájem o ně mají nejen firmy, ale také OSVČ. Právě pro ty jsou kolikrát spásou. Už nemusí nikde uvádět svoji soukromou adresu a nejsou nuceni si zvát klienty na návštěvu do obývacího pokoje.

Typická OSVČ, která pracuje sama na sebe a nepotřebuje žádné kancelářské prostory, má uvedené sídlo na své domovské soukromé adrese. To s sebou ovšem nese různé nepříjemnosti – například to, že si může každý veřejně vyhledat, kde vlastně bydlíte. Právě proto jsou pro osoby samostatně výdělečně činné takovou spásou virtuální sídla. Ano, poskytnutí sídel pro firmy využívají také OSVČ.

Celá řada výhod pro firmy i soukromé osoby

Virtuální sídla s sebou přináší spoustu výhod. Firmy o ně mají zájem zpravidla z důvodu, že díky nim mohou mít sídlo v Praze na nějaké lukrativní adrese za pár stovek měsíčně. Kromě toho se vyhnou kontrolám ze strany finančního úřadu, protože v hlavním městě sídlí velké množství firem a úřady je samozřejmě nestíhají všechny kontrolovat.

Ubyde také administrativy. Poštu přebírají na recepci na dané adrese, mohou za vás vyřizovat i telefony – vše záleží na tom, jaký balíček si předplatíte.

Získáte reprezentativní prostory

Ačkoliv poskytnutí sídel s.r.o. a OSVČ je službou pouze virtuální, na dané adrese tedy fyzicky nesídlíte, obvykle je možné na ní čas od času využívat zasedací místnost či kancelář. Získáte tedy prostor, kde se scházet se zákazníky nebo obchodními partnery, už s nimi nebudete muset vysedávat po kavárnách. Obvykle lze zařídit i občerstvení na danou schůzku.

Ceny jsou přitom velmi příznivé i pro OSVČ. V Praze lze získat sídlo již od 99 Kč měsíčně, nabízí ho na Firmy-sidla.cz. Ta samá společnost se vám navíc může postarat i o vedení účetnictví, tisk propagačních materiálů, právní služby a další úkony.