Novinky

Můžete ušetřit koupí ready made společnosti?

S tzv. ready made společnostmi se v poslední době roztrhl pytel. Tušíte ale, jaké jsou vlastně výhody koupě již hotové firmy? Je o ně takový zájem kvůli penězům, úspoře času či jiným výhodám?

Chcete-li začít podnikat, máte dvě možnosti. Buď absolvujete celý proces založení s.r.o. samostatně, nebo vsadíte na prodej ready made s.r.o. A co to vlastně je? Jde o společnost, která byla založená už před nějakou dobou přímo za účelem prodeje, takže ještě nikdy nebyla aktivní. Ale existují i případy, kdy se prodávají firmy, jež už dříve podnikaly. Ani na jejich koupi nemusí být nic špatného, pokud nemají žádné závazky a špatnou pověst. To si vždy zjišťujte. Ptejte se zprostředkovatele, jenž firmu prodává, a zkuste si její název zadat do vyhledávače, zda se nedozvíte něco negativního.

Nutno podotknout, že nabídky jsou bohaté a bez problémů seženete i jinou formu společnost než jen zmiňované s.r.o., ovšem právě o něj mají lidé zájem nejčastěji.

Koupit si lze i zahraniční firmu

Stejně snadno jako s.r.o. si lze pořídit třeba i polskou Spzoo, britskou ltd. či americkou LLC společnost. A tady už jsou výhody ještě výraznější – vyřizování po českých úřadech je sice složité, ale není to nic oproti zakládání společností v zahraničí. Ne že by to tam bylo těžší, nicméně pro vás jako cizince bude celý proces určitě složitější. Zahraniční společnosti si podnikatelé často zařizují kvůli anonymitě, například u LLC či Ltd. firem nemá nikdo možnost zjistit seznam společníků a další informace.

Ušetříte nejen peníze

Cena ready made společnosti se odvíjí od toho, o jaký typ firmy se jedná, jakou historii má za sebou, jaký má základní kapitál. Když si ovšem sečtete všechny poplatky při zakládání společnosti (sepsání zakladatelské listiny, ohlášení živnosti, výpisy z rejstříku trest a z katastru nemovitostí, …) a především časovou dotaci (studium zákonů, běhání po úřadech a další úkony), ve výsledku na tom budete možná o dost lépe s ready made variantou. Navíc získáte možnost začít podnikat okamžitě bez čekání na registraci k daním a další formality.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup